Našich "Top 10" valentínskych filmov

Autor: Stanislav Košč | 7.2.2007 o 21:37 | Karma článku: 11,04 | Prečítané:  4949x

S manželkou si radi pozrieme romantický film. Sme však dosť nároční, nestačí nám, ak je v televíznom programe pri názve filmu napísané "romantický". Zväčša sa celkom dobre dá orientovať podľa obsadenia, ale ani to neplatí vždy. A na "mačky vo vreci" slúži požičovňa. Ak sa nám film zapáči, zoženieme si ho. A tak sme si vytvorili vlastnú videotéku našich obľúbených, ktoré si - podľa nálady - raz za týždeň (niekedy raz za mesiac - ako nás deti vyšťavia) radi pozrieme. Tu je náš tip - 10 najobľúbenejších.

Viem, že tento blog nie je veľmi originálny (už cez Vianoce som tu našiel jeden s podobným obsahom), ale  predsa sa mi zdalo fajn touto cestou vlastne i poďakovať tvorcom a hercom našich Top 10 za krásne chvíle, ktoré sme s manželkou pri ich pozeraní prežili. Isteže, partnerské problémy romantický film nevyrieši (to skôr naopak!), ale môže poslúžiť ako inšpirácia na vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi, ktorí sa majú radi.

Spomedzi asi 60 filmov, ktoré už máme doma, som požiadal najprv manželku, aby vybrala svojich 10. Nie, že by mala problémy s matematikou, ale najprv dala bodky k 18, a potom zakrúžkovala z nich 6... Ja sa pridávam k tým jej a dopĺňam k nim ešte svoje štyri. Takže podľa abecedy:

KATE A LEOPOLD (H. Jackman, M. Ryan,  2001), výborný scenár o tom, ako človek "z iného sveta" dokáže zmeniť životné priority...

KEĎ HARRY STRETOL SALLY (B. Crystal, M. Ryan, 1989), už trošku starší film s vynikajúcim Billy Crystalom a jeho veľmi vtipnými "šplechmi" o vzťahu medzi mužom a ženou.

LÁSKA CEZ INTERNET (T. Hanks, M. Ryan, 1998), tento pokladám za Top 1 (preto aj foto), najmä vďaka výborným dialógom a keďže je tu do tretice Meg Ryan, asi treba podčiarknuť náš obdiv pred jej hereckým umením.

MANDOLÍNA KAPITÁNA CORELLIHO (N. Cage, P. Cruz), toto ma trochu prekvapilo, že dala manželka medzi najobľúbenejšie, lebo je aj dosť drsný, ale asi ju - a mňa tiež - motivovali perfektné herecké výkony.

NOTTING HILL (H. Grant, J. Roberts), ďalšia vydarená "partnerská" dvojica hercov, ktorá zaručuje výborný zážitok.

ZABUDNÚŤ NA PARÍŽ (B. Crystal, D. Winger, 1995), podľa mňa ešte lepší Billy Crystal a vynikajúca - vtipná a zároveň veľmi poučná - zápletka vzťahu medzi rozdielnymi povahami, navyše okorenená ostatnými postavami. Pre mňa navyše veľmi inšpiratívna vetička hlavnej hrdinky o jej vzťahu, ktorý stroskotal, lebo jej manžel ju nedokázal rozosmiať...

A moje štari, ktoré pridávam: 

NEVESTA NA ÚTEKU (R. Gere, J. Roberts, 1999), podľa mňa "povinná literatúra" pre všetkých snúbencov o hraniciach prispôsobovania sa medzi partnermi, s nádherným záverom, po akom asi túži každý muž... :-) (odporúčam dať prednosť výbornému slovenskému dabingu pred českým)

SMIEM PROSIŤ?  (R. Gere, J. Lopez, 2004), krásna inšpirácia pre lásku k spoločenskému tancu...

SVADBA MôJHO NAJLEPŠIEHO PRIATEĽA (J. Roberts, C. Diaz, D. Mulroney, R. Everett, 1997), podľa mňa perfektný "herecký koncert" všetkých štyroch hlavných postáv, s veľmi poučnou hlavnou myšlienkou o tom, kto je pre manželstvo naozaj vhodný partner...

ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE (J. Fiennes, G. Paltrow, 1998), keďže som nadšenec Rómea a Júlie, nadchla ma aj táto fikcia o tom, ako tento príbeh vznikol, výborný scenár i kamera.

Budem sa tešiť na diskusiu, ak nejaká vznikne... Krásneho Valentína po celý rok želáme!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Česi vyhostia 18 ruských špiónov. Rusov spájajú s výbuchom muničného skladu

Česká polícia pátra po mužoch, ktorí mali byť aj za otravou Skripaľa v Británii.

Vyrokovala pre Slovensko dodatočné vakcíny Pfizer: Sputnik nie je v Únii tabu

Ľubica Karvašová radí premiérovi o európskej politike.


Už ste čítali?